top of page
Search
  • Writer's pictureCerību Spārni

Ar dūdu skaņām atklāj grupu mājas "Spāre" āra trenažieru laukumu

Updated: Aug 9, 2022

Šodien, ar vērienu grupu mājā "Spāre" tika atklāts āra trenažieru laukums. Visiem atklāšanas pasākuma dalībniekiem par lielu pārsteigumu, ieradās biedrības "Cerību spārni" sirdsmīļš draugs no Skotijas Īans Vatsons ( Ian Watson) viņš ar dzīvespriecīgām dūdu skaņām atklāja pasākumu. Svarīgi atgādināt, ka Īans Vatsons ir četrkārtējs pasaules čempions dūdu spēlē. Priecājamies, ka mūsu draudzība ar Iain Watson un viņa sievu Carol Watson un sadarbība ar mūsu kopējiem draugiem Ati un Anitu Zakatistoviem ilgst jau 15 gadus.


Atklāšanā piedalījās Saeimas deputāts Raivis Dzintars un sirdī kopā ar mums bija Atis Zakatistovs , viņi finansiāli atbalstīja āra trenežieru laukuma izveides projekta īstenošanu.


Pasākumā piedalījās Cēsu novada sociālā dienesta vadītājs Ainārs Judeiks , viņš bija patīkami pārsteigts par āra trenažieru kvalitāti un atbilstību.


Elita Eglite , bijusī Amatas novada domes priekšsēdētāja, ir priecīga par rosību Spārē un labiekārtoto teritoriju. Viņa ar nepacietību seko un vienmēr priecājas par jaunu projektu uzsākšanu un īstenošanas norisi Spārē.


Savukārts Cēsu novada pašvaldības pārstāve Zane Pīpkalēja ir pateicīga par cilvēkiem, kas strādā grupu mājā Spāre. Īpaši uzsverot grupu mājas "Spāre" vadītājas Evijas Gravas vienmēr uz sadarbību atvērto, profesionālo un sirsnīgo pieeju darbam.


Īpaši pielāgoti āra trenežieri cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, viņu vajadzībām un spējām, muskulatūras un fiziskās veselības uzlabošanai pēc statiska dienas centra specializēto darbnīcu darba. Uzlabo muskuļu spēku, kustību amplitūdu, līdzsvaru un koordināciju, un aerobās spējas, kas spēcina sirdi. Biedrības "Cerību spārni" fizioterapeite Arnita Ramata nekavējoties atrod vairākas variācijas katram trenežierim, atbilstoši katra jaunieša vajadzībām un spējām.


Liels paldies par atbalstu pasākuma organizēšanā visiem grupu mājas "Spāre" jauniešiem un darbiniekiem. Gatavošanās pasākumam un ciemiņu uzņemšana ir viena no netīšās patstāvīgas dzīves mācīšanās aktivitātēm. Sākot ar uzkopšanas darbiem, iekštelpās un ārā, uzkodu sagatavošanu, pasākuma vietas noformēšanu, tāpat atbilstoša apģērba izvēle var būt ļoti sarežģīts un laikietilpīgs uzdevums jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem.


Atbilstoši katra spējām un saņemot nepieciešamo atbalstu jaunieši iesaistās visos iepriekš minētajos procesos, jo biedrība "Cerību spārni" iestājās par līdzvērtīgu un cilvēkcienīgu dzīvi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.


Comments


bottom of page